Leszek Krall, prezes BYDGOSKIEGO KLUBU PETANQUE

Nasza historia z bulami.

Jest lato 2011 rok. Jesteśmy na wakacjach w Tunezji. Na plaży turyści z Francji zapraszają nas do gry w bule (chyba im brakowało zawodników). Zaczyna się niezła zabawa tym bardziej, że nie miałem pojęcia jak w to grać. Łamaną angielszczyzną tłumaczą o co chodzi. Byłem przekonany, że rzucamy kulami kto dalej. Coś mi tam machali, pokazywali mała kuleczkę a ja i tak rzucałem jak najdalej jak mogłem i nie wiedziałem dlaczego przegrywam. Przecież byłem najlepszy. Po powrocie do kraju w internecie przeczytałem instrukcję i śmialiśmy się z tego jaki Francuzi musieli mieć z nas ubaw.

Po zakupie pierwszych kuli ruszamy do parku i wciągamy rodzinę. Bule trzymamy w samochodzie, zawsze pod ręką, gramy gdzie się da. Rok 2016 staje się wyjątkowy, ponieważ bierzemy pierwszy raz udział w turnieju. Zawody o puchar prezesa osiedla SMB w Bydgoszczy. Zdobyliśmy drugie miejsce. Na turnieju poznaliśmy pana Stefana Bartkowiaka, (Śremski Klub Przyjaciół Pétanque „BULER”), który przewodził sędziując spotkanie. Przekazał dużo cennych wskazówek oraz zaraził pasją. Otrzymaliśmy zaproszenie na zawody do Ciechocinka, w których wzięliśmy udział. Później w Kaliskach.
Do domu wracaliśmy może bez pucharów ale już z myślą, że fajnie będzie mieć swój klub w Bydgoszczy.

Dnia 31.01.2017decyzją Prezydenta Miasta Bydgoszczy do rejestru klubów pod nr 93 został wpisany Bydgoski Klub Petanque. Powstanie nowego klubu to efekt działań Serwisu Informacyjnego Petanque na ziemi Kujawsko-Pomorskiej, a dokładnie rzecz ujmując organizacja turniejów w Ciechocinku oraz imprezy promującej petanque w Bydgoszczy w 2016 roku.
[Decyzja]

Władze Klubu: Prezes Leszek Krall, Wiceprezes Joanna Krall, sekretarz Andrzej Lutkowski
[Statut]

Dnia 6.05.2017 pojawił się o naszym klubie artykuł w Expresie bydgoskim

Uchwałą nr 19/2017 Zarządu Polskiej Federacji Petanque z dnia 04.04.2017 r. nasz klub został przyjęty do członków PFP Polskiego Związku Sportowego.
Treść uchwały
W związku z powyższym członkowie bydgoskiego klubu po uzyskaniu licencji zawodniczych będą mieli prawo brać udział w turniejach ligowych i międzynarodowych.
Chętnych o uzyskanie stosownej licencji proszę o kontakt mail lech.krall@gmail.com

Obecnie działamy w zakresie pozyskania nowych zawodników do klubu.